سرجی فیکس چیست؟

سرجی فیکس چیست؟

سرجی فیکس دارای چه ویژگی هایی است؟

جهت نگه داشتن پانسمان و جلوگیری از حرکت آن از این نوع بانداژ ها استفاده می شود. به همین دلیل این محصولات باید دارای ویژگی هایی باشند که هیچ‌ گونه مشکلی را برای افراد به وجود نیاورد. در زیر ویژگی های این محصولات را بیان می کنیم.

  • این محصولات در گروه چسب، گاز، باند و پد درمانی قرار می گیرند. بنابراین دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و به راحتی فرم اندام مورد نظر را به خود خواهند گرفت.
  • این تجهیزات به گونه ای طراحی می شوند که چندین برابر ابعاد خود حالت کشسانی دارد.
  • این محصولات دارای بافتی مشبک هستند و قرارگیری آنها روی سر، انگشت و سایر اندام های بدن سبب ایجاد فشار یا اختلال در گردش خون نخواهد شد.
  • وزن این محصولات بسیار سبک است و با قرار گیری روی بدن هیچ وزن اضافی را بیماران منتقل نخواهد کرد.
  • سرجی فیکس ها به صورت یکبار مصرف تولید می شوند و در هر بسته بندی از آنها تعداد مشخصی از این تجهیزات وجود دارد.
  • در صورت کثیف شدن این محصولات، آنها به راحتی قابل شستشو هستند.
  • به دلیل بافت توری که دارند اکسیژن و تهویه هوا به راحتی بین زخم و پانسمان جریان پیدا می کند. در نتیجه جراحات سریع تر بهبود خواهند یافت.

سرجی فیکس چیست؟

انواع سرجی فیکس:

این وسیله عموما در دو نوع‌ پوشیدنی و بانداژی مورد استفاده قرار میگیرند که نوع پوشیدنی آن بصورت شورتکسی مخصوص بانوان و نوع بانداژی به صورت پانسمان روی زخم برای عموم افراد به کار میرود‌.

۱- سرجی فیکس سر :

باند تور مانند که معمولا پس از‌جراحی های مغز و یا در صورتیکه ضربه ای به مغز وارد شده باشد و یا شکستگی های سر مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله کاملا پانسمان را محکم نگه میدارد و از ایجاد حساسیت و یا میکروب جلوگیری میکند.

۲-سرجی فیکس نوزادان:

برای فیکس ‌کردن پانسمان زخم نوزادان نیز سرجی فیکس های مخصوصی طراحی شده اند. نوزادان همواره ممکن است به محل پانسمان دست بزنند و آن را جابجا کنند. بنابراین با استفاده از سرجی فیکس، کاملا پانسمان پوشانده شده و آسیبی به زخم وارد نمیشود. همچنین این محصول به عنوان ناف بند نیز به کار میرود‌. سرجی فیکس هیچگونه ضرر و یا حساسیتی برای نوزاد وارد نکرده و به بهبودی هرچه زودتر زخم او کمک میکند.

سرجی فیکس چیست؟

۳- سرجی فیکس شورتکسی مادران:

این محصول برای مادرانی که تازه عمل جراحی واژینال و یا سزارین انجام داده اند بسیار مناسب می باشد. این محصول را میتوان بانوانی که زایمان انجام داده اند به عنوان لباس زیر استفاده کنند .سرجی فیکس مادران، با رد و بدل کردن هوا در منطقه پانسمان علاوه بر ثابت نگه داشتن پانسمان، به بهبودی زودتر زخم کمک میکنند. سرجی فیکس اسلیپ مادران قابل استفاده برای تمام سایز ها هستند و در صورت اضافه وزن در زمان بارداری بانوان نیز، میتوان باز هم از این محصول استفاده کرد. همچنین این محصول برای ثابت نگه داشتن نوار بهداشتی و جلوگیری از ایجاد لکه بر روی لباس برای بانوان، هنگام دوران قاعدگی وسیله ای کارآمد می باشد.

سرجی فیکس چیست؟

سرجی فیکس چه کاربردی دارد؟

باند فیکس که نام دیگر سرجی فیکس می باشد در مراکز درمانی، بیمارستان ها و به خصوص در بخش اتاق عمل و زایشگاه ها استفاده میشوند. به همچنین این محصول میتواند یکی از تجهیزات ضروری در جعبه کمک های اولیه در هر خانه ای باشد. سرجی فیکس کاملا کم حجم است و فضای زیادی اشغال نمیکند. بنابراین میتوان در هرجایی که احتمال آسیب و یا حادثه وجود دارد، از آن بهره برد.

نحوه استفاده از سرجی فیکس سر چگونه است؟
 
ابتد‌ا‌ محل زخم را توسط گاز استریل پوشانده و سرجی فیکس را به میزان لازم برش میدهید. سپس آن را مانند تور روی سر قرار میدهید. سرحی فیکس فشاری روی زخم وارد نکرده و بسیار نرم می باشد.

سرجی فیکس چیست؟

شما میتوانید برای خرید سرجی فیکس سر به فروشگاه اینترنتی فردادالکتریک  مراجعه کنید و این محصول را سفارش دهید. همچنین‌میتوانید از سایر محصولات مراقبت از زخم و پانسمان نیز دیدن نمایید.

منوی اصلی