مقایسه فشارسنج‌های امرون، فشارسنجی اقتصادی و دقیق

مقایسه فشارسنج‌های امرون، فشارسنجی اقتصادی و دقیق

فشارسنج امرون، نسل جدید فشارسنج‌های دیجیتالی

فشارسنج امرون محصول کشور ژاپن است که می‌تواند علاوه بر اندازه‌گیری دقیق فشار خون، نتایج حاصل را ذخیره کند. قطعا می‌توان گفت فشارسنج امرون فراتر از یک فشارسنج همراه بیماران است. امروزه با پیشرفت سریع تکنولوژی بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از فشارسنج‌های دیجیتالی مانند فشارسنج امرون استفاده کنند. درواقع فشارسنج امرون دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را به یکی از دقیق‌ترین فشارسنج‌های دیجیتالی حال حاضر دنیا تبدیل کرده است. اولین مزیت استفاده از این نوع فشارسنج امرون، دیجیتالی بودن آن است که نیازی به فرد دوم برای گرفتن فشار خون ندارید.

فشارسنج امرون در دو مدل بازویی و مچی در بازار عرضه می‌شود که شخص می‌تواند با توجه به نیاز و ویژگی‌های هرکدام، مدل دلخواه خود را خریداری کند. در این مقاله 4 مدل از فشارسنج امرون را معرفی می‌کنیم. قبل از معرفی مدل‌های مختلف فشارسنج امرون لازم است با چند فناوری هوشمند بکار برده شده در این فشارسنج آشنا شوید.

 

تکنولوژی Intellisense در فشارسنج OMRON چیست؟

اولین تکنولوژی در فشارسنج OMRON که با آن آشنا می‌شوید، Intellisense است. هدف از ایجاد این تکنولوژی خودکار، دقیق بودن نتایج و قابل استناد بودن آن است طوری که با توجه به فشار خون هرکاربر کار می‌کند، فشار وارد کرده و تخلیه می‌شود.

قابل ذکر است تمامی فشارسنج‌های امرون به این فناوری مجهز شده اند و شما می‌توانید با خیال راحت دستگاه مورد نیازتان از این برند را خریداری کنید.

 

تشخیص ضربان نامنظم قلب در فشارسنج OMRON چه مزیتی دارد؟

فشارسنج OMRON دارای نشانگر آریتمی یا منظم نبودن ضربان قلب است که سبب می‌شود هوشمندتر عمل کند. درصورتی که ضربان قلب فرد نامنظم باشد، هشدار روشن می‌شود و درنهایت، نتیجه برای بیمار قابل اعتمادتر خواهد بود.

مقایسه فشارسنج‌های امرون، فشارسنجی اقتصادی و دقیق

 

سیستم Cuff wrapping guide در فشارسنج OMRON بیانگر چیست؟

برخی از مدل‌های دستگاه فشارسنج امرون مانند فشارسنج امرون m3 دارای سیستم کنترل‌گر کاف است. درواقع این سیستم درصورتی که کاف بطور صحیح و در مکان مناسب بسته نشده باشد، هشدار می‌دهد. این هشدار در فشارسنج امرون می‌تواند از نشان دادن نتیجه اشتباه جلوگیری کند.

 

بررسی داده‌های قبلی در فشارسنج OMRON چگونه انجام می‌شود؟

شما می‌توانید با استفاده از فشارسنج امرون، نتایج حاصل از اندازه‌گیری فشارخون را ذخیره کنید. درواقع بدلیل داشتن سیستم حافظه داخلی، داده‌ها ذخیره می‌شوند و در درازمدت می‌توانید نتایج را بررسی کنید. تمام این امکانات در فشارسنج OMRON، به شما کمک می‌کند تا نتایج دقیقی از طریق استفاده از این دستگاه هوشمند دریافت کنید.

 

تکنولوژی سیستم کنترل دوبل در فشارسنج OMRON چگونه است؟

صحت دقیق‌ بودن نتیجه سنجش فشار خون شما از طریق تکنولوژی سیستم دوبل Dual Check فشارسنج امرون انجام می‌شود. درواقع با استفاده از دو حسگر نتیجه بررسی می‌شود و بصورت دقیق گزارش خواهد شد. این سیستم هوشمند مختص کمپانی امرون است و بصورت کاملا خلاقانه در فشارسنج امرون تعبیه شده است.

 

بررسی انواع فشارسنج‌های امرون

حال که با تکنولوژی‌های مهم بکار رفته شده در فشارسنج OMRON آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم 4 مدل از فشارسنج‌های دیجیتالی امرون را بررسی کنیم. کمپانی امرون سعی کرده است تا تمام نیازهای مصرف‌کنندگان را درنظر بگیرد در همین راستا می‌توانید در میان مدل‌های بررسی شده اقتصادی‌ترین فشارسنج امرون با گران‌ترین مقایسه کنید. البته بهتر است به یاد داشته باشید فشارسنج OMRON، سری M یکی از بهترین سری‌های فشارسنج را در بازار جهانی تکنولوژی عرضه می‌کند. البته در انتها نیز فشارسنج بازویی امرون مدل EVOLV را نیز معرفی خواهیم کرد.

مدل‌های سری M که در ادامه به بررسی و مقایسه می‌پردازیم عبارتند از:

 1. فشارسنج امرون m2
 2. فشارسنج امرون m3
 3. فشارسنج امرون m6

فشارسنج امرون m3

ویژگی مهمی که کارشناسان کمپانی امرون همواره به آن توجه کرده‌اند، اندازه و ابعاد فشارسنج‌ OMRON  است. طراحی صفحه نمایشگر در فشارسنج امرون m3  به شکلی است که بیمار می‌تواند ضمن مشاهده نتیجه فشار خون، ضربان قلب، تاریخ و علائم هشدار را بخوبی ببیند. کاربری فشارسنج امرون m3 بسیار ساده است و بصورت خودکار و با توجه به فشار خون هرفرد کاف باد می‌کند و درنهایت تخلیه می‌شود. این نوع فشارسنج از مدل‌های دور بازویی است که با کاف چسبی 22 تا 42 سانتی‌متر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تکنولوژی Intellisense در فشارسنج امرون m3 بخوبی گنجانده شده که صحت و دقیق بودن نتیجه را کنترل کند. طرز بستن کاف به دور بازو حائز اهمیت است و خوشبختانه فشارسنج امرون m3-این قابلیت را دارد که از طریق هشدار نامناسب بودن بستن کناف را به شما اعلام کند. بنابراین هشدار درصورتی نمایانگر می‌شود که مکان بستن کاف اشتباه باشد و یا کاف خیلی شل یا خیلی سفت بسته شده است.

دو کاربر بطور مجزا می‌توانند فشارسنج امرون m3 استفاده کنند. اگر در خانه شما دو فرد مسن نیاز به استفاده از فشارسنج دارند، فشارسنج امرون m3 با قابلیت استفاده همزمان دو کاربر می‌تواند به شما کمک کند. همچنین دارای 60 حافظه ذخیره‌سازی است که داده‌ها در آن ذخیره می‌شود یعنی می‌توان اینطور گفت که دارای 120 حافظه برای دو کاربر است.

امکان شارژ از طریق آداپتور در دستگاه فشارسنج امرون m3 وجود دارد اما همراه دستگاه آداپتور ارائه نمی‌شود. منبع انرژی در فشارسنج امرون m3 با استفاده از 4 باتری قلمی تامین خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های فشارسنج امرون m3- می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • صفحه نمایشگر 3 قسمتی
 • امکان مشاهده ضربان نامنظم قلب
 • قابلیت محاسبه میانگین فشارخون
 • دارای نمایشگر تعویض باتری
 • امکان استفاده از آداپتور 6 ولتی
 • دارای دفترچه یادداشت نتیجه‌های سنجش فشار خون

 

 مقایسه فشارسنج‌های امرون، فشارسنجی اقتصادی و دقیق

فشارسنج امرون m6

صفحه نمایشگر فشارسنج امرون m6 دارای طراحی منحصر به فرد است و همچنین اندازه‌ای به نسبت بزرگ دارد. این ویژگی به بسیاری از افراد مسن این امکان را می‌دهد که بتوانند به راحتی اعداد و نشانگرهای روی صفحه نمایشگر را بخوانند. همچنین برای راحتی در خوانایی، هشدارهای رنگی در فشارسنج امرون m6 فعال است، زمانی که فشار خون از محدوده مجاز عبور کند هشدارها بصورت رنگ نارنجی و سبز نمایان می‌شوند. علاوه بر ویژگی فوق، دو کاربر می‌توانند از دستگاه فشارخون OMRON استفاده کنند، طوری که هرکاربر دارای یک حافظه اختصاصی است.

اولین مزیت و ویژگی که سبب برتری این مدل نسبت به فشارسنج امرون m3 شده است، افزایش تعداد دخیره‌سازی داده است. فشارسنج امرون m6 دارای 200 حافظه برای دو کاربر است و می‌توانید به ترتیب آخرین فشارخون اندازه‌گیری را مشاهده کنید.

خطای فشارسنج امرون m6 حداکثر 3mmHg است که می‌توان گفت درصورت خرید یکی از دقیق‌ترین دستگاه‌های فشارخون دنیا در اختیار شما قرار می‌گیرد. سیستم کنترل کاف فنری نیز از دیگر قابلیت‌های ویژه فشارسنج امرون m6 است. امکان صحیح نبستن کاف توسط افراد مسن وجود دارد، این دستگاه از طریق این سیستم، بستن صحیح کاف را کنترل می‌کند.

شارژ فشارسنج امرون m6 از طریق 4 باتری قلمی در قسمت زیر دستگاه انجام می‌شود ولی دارای پورت آداپتور نیز است. درصورتی که قصد استفاده از آداپتور بجای باتری دارید، بهتر است ابتدا باتری‌ها را فشارسنج امرون خارج کرده سپس از آداپتور استفاده کنید. از دیگر ویژگی‌های مهم فشارسنج امرون که بایستی درنظر داشته باشید عبارتند از:

 • تشخیص حرکت فرد هنگام اندازه‌گیری فشار
 • قابلیت محاسبه میانگین فشار خون در روز و شب
 • اندازه‌گیری فشار خون 3 مرحله‌ای
 • دارای کاف فنری 360 درجه برای سایزهای دور بازو 22 الی 42 سانتی‌متر
 • دارای تکنولوژی Intellisense
 • مصرف باتری پایین

مقایسه فشارسنج‌های امرون، فشارسنجی اقتصادی و دقیق

 

فشارسنج OMRON، همانطور که گفته شد یکی از بهترین و دقیق‌ترین فشارسنج‌های حال حاضر دنیا است. سری M فشارسنج OMRON توانسته است تا حد زیادی در بازار رقابتی ایران موفق شود. درکنار امکان خرید آسان این نوع فشارسنج، امکان وجود نمونه‌های تقلبی در بازار و برخی از فروشگاه‌ها وجود دارد. بنابراین برای اطلاع از قیمت فشارسنج های امرون بهتر است به فروشگاه‌های انلاین معتبر و مراکز تجهیزات پزشکی شناخته شده در بازار مراجعه کنید.

 

فشارسنج امرون از کجا بخریم؟

فشارسنج OMRON را می‌توانید از طریق فروشگاه‌ تجهیزات پزشکی فردادالکتریک خریداری کنید. البته امکان خرید حضوری فشارسنج امرون در فروشگاه‌ها نیز وجود دارد اما معمولا قیمت خرید از طریق اینترنتی پایین‌تر است.

 

جمع‌بندی

فشارسنج امرون با عملکردی بسیار دقیق توسط کارشناسان ماهر کمپانی امرون ساخته شده است. شما می‌توانید در هر مکانی که می‌خواهید از فشارسنج امرون استفاده کنید. دقت سری‌های M این دستگاه تقریبا مشابه است اما هرکدام از آنها حداقل یک ویژگی منحصر به فرد دارند و سه مدل معرفی شده یعنی M3، M6 و M2 با سیم یا لوله عرضه می‌شود. فشارسنج امرون مدل EVOLV پیشرفته‌تر و دقیق‌تر از سری‌های M است که بصورت بی‌سیم ارائه می‌شود. همچنین امکان اتصال به بلوتوث و انتقال داده نیز از دیگر ویژگی‌ها و امکانات این دستگاه است.

امیدواریم مطالعه این مقاله بتواند به شما در خرید بهترین مدل از فشارسنج امرون کمک کرده باشد.

 

منوی اصلی